Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Synapse: Demdike Stare, Lišaj, Paranoid London, Sherwood & Pinch, Yukimura

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 12. 19:00

Zvuk. Umění. Fjordy.
Tento večer je součástí akce Veřejný dům. VSTUP ZDARMA

Paranoid London (UK)
Pouze vinyl. Vlastní label. Čistá analogová mechanika. Víc originální už to být nemůže. Jejich nahrávky se vyprodávají ještě než se dostanou do obchodů. Kdo by potřeboval časový stroj, když Paranoid London je časový stroj sám o sobě! Oblečte si trika se smajlíky, hoďte se do nálady a vrhněte se na taneční parket! Jejich set je ta nejenergetičtejší, nejnepředvídatelnější, čistě elektronická show, co v současnosti existuje. Nechť přijde 303. Nechť přijde acid. A house. V české premiéře.

www.soundcloud.com/paranoid-london

Demdike Stare (UK)  
Spolupráce mezi Seanem Cantym a Milesem Whittakerem – dvěma kamarády z dětství ze severu Anglie s nenasytnou touhou pro sbírání starých desek. Jejich spolupráce se datuje od roku 2008, kdy navážno začali přeskupováním zvuků, které donekonečna upravovali do podivné, ale pohlcující hudby, jíž postupně zveřejnili na třech albech (Symbiosis, Tryptych a Elemental). Od roku 2013 se toto duo noří do intenzivnějšího, brutálnějšího soundu, jak ukázalo svou deskou Testpressing vydanou na labelu Modern Love. česká premiéra.

soundcloud.com/demdikestare

Sherwood & Pinch (UK)  
Sherwood & Pinch je spolupráce mezi Adrian Sherwoodem, dubovým inovátorem a majitelem labelu On­U Sound, a Pinchem, výkonným mozkem labelu Tectonic a mistrem temně filtrovaného bassu. Sherwood a Pinch jsou údernou jednotkou, která sbírá jeden zářez na pažbě za druhým se svým temně bassovým futuristickým soundem. Jejich první dlouho­hrající album Endless (vydáno v únoru 2015) je vrcholem jejich snah o vývoj, dekonstrukci a následnou konstrukci svých tracků v hudebním studiu. Jejich vystoupení se uskuteční v české premiéře.

sherwoodpinch.com/

Lišaj (CZ)  
Mikuláš Odehnal je dlouhohledaný klenot české experimentální scény vycházející z nyní už nefungujího kolektivu LES. Svůj debut vydal na kazetě Szarana labelu Genot Centre \ Cosmic Sans na počátku tohoto roku. Ve svém šesti­trackovém, ani­ne­dvacetiminutovém vesmíru se Lišaj pokouší ,,vytvořit tunel mezi zvukem a svým hlasem” a výsledkem je éterický rap s pomalými beaty a místy vokály tlumenými v pozadí přítomnou masou hluku.

genot.bandcamp.com/album/szara­ep

Yukimura (CZ)  
Čaroděj těžkých beatů a basů, producent a promotér Yukimura se na české scéně vyskutuje už víc než deset let. Stojí za labelem  United Fources of Dub, sbírá a hraje staré desky, které   žánrově osculují mezi dubem, afrobeatem, funky a jazzem.

soundcloud.com/unitedforces

Program je součástí projektu SYNAPSE na kteŕem spolupracují Insomnia Festival v Tromsø v Norsku a MeetFactory. Projekt je kofinancován z norských fondů EHP 2009 - 2014.