Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

The Messthetics & James Brandon Lewis

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 10. 20:00

Punk meets jazz! Mistři rytmu průkopnického post-hardcorového uskupení Fugazi — Brendan Canty (bicí) a Joe Lally (basa) — před pár lety spojili síly s experimentálním kytarovým virtuózem Anthonym Pirogem (Skysaw, New Electric) v instrumentální kapele The Messthetics, nově rozšířené o renomovaného jazzového saxofonistu Jamese Brandona Lewise. Letos v březnu vydali společnou eponymní nahrávku u kultovního zaoceánského vydavatelství Impulse!. Tu berou na podzimní turné se zastávkou v MeetFactory, následovat bude koncert na Le Guess Who? a šňůra shows po předních evropských klubech.

Tvorba The Messthetics je ukotvená v živé improvizaci a neutuchající vášni vstupovat na neprobádaná zvuková území ležící někde na pomezí punk-rocku a free jazzu, což všem čtyřem členům umožňuje jejich brilantní schopnost podmanit si své hudební nástroje. Rytmickou akrobacií, nekonečným groovem a melodickými experimenty jejich skladby místy odkazují k bohaté historii jazz rocku, svou syrovostí a přímočarostí však nezapřou přinejmenším stejně tak zásadní vliv punku a hardcoru.
 

​This meeting of punk and jazz heavyweights sidesteps contemporary trends; instead we’re treated to four players finding common ground as they slip between genres.​ (— Pitchfork)


Vstupenky:
590 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.