Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

The Prostitutes (CZ) + Apollinaire (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

1. 12. 20:00

The Prostitutes natočili desku “Zum Passer” v krušnohorské hospodě U Pašeráka (Zum Passer). Jedná se pravděpodobně o nejsyrovější a nejméně učesanou nahrávku absorbujcí rozporuplnou atmosféru krušnohorských lesů, luk, uranových dolů a pracovních táborů. Přestože vznikla jako experiment, rozloučení před plánovanou roční pauzou, skupina se jí nakonec rozhodla vydat jako celé album.

Kytarista Martin Přikryl spojuje obě kapely večera, Apollinaire totiž vznikli původně jako jeho sólový elektronický projekt. Do něj pak přizval zpěváka Zdeňka Lichnovského a zjistili, že do komplexního synťákového zvuku potřebují zpěv Terezy Vytiskové. Bubnů a programování se zhostil Petr Matoušek a z projektu se rázem stala kapela. Příznačné pro ni jsou duety Terezy a Zdeňka, hutné syntetické plochy, ale i občas vystupující kytara. Apollinaire v továrně pokřtí album pražských nocí a večerů jménem “Nocturne”. 
   

Celý večer předznamená electrofolkový písničkář Lukas Landa, který je ve fázi dokončování své druhé desky. Z ní premiérově představí první singl. Na závěr svůj set zahrají Drumax a Vidras, rezidenti úspěšného hudebního projektu Beats.PM
.

http://www.theprostitutes.cz/  
https://www.facebook.com/apollinaireaudio/

Koncert pořádá Hcore production s.r.o.