Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Toxic Femininity Club

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

22. 6. 19:00
20. 6. 19:00

Před časem jsem se setkala s termínem „toxická feminita" a od té doby mi leze na nervy. Taková ta melodie, ze které znáte jen dva tóny, které by mohly patřit do jakékoli písničky. A nikdo, koho se zeptáte, vám nedokáže říct, co to je. A tak místo abycste to ignorovali, rozhodli jste se té osekané melodii podlehnout a udělat z ní novou vlastní píseň. 

Ve dnech 20. a 22. června od 19 hodin se budeme věnovat těm typům žen, které podle několika instagramových a twitterových účtů zabývajících se obnovou přirozeného řádu věcí, ztělesňují rys "toxické ženství": ženy, které se vzdávají své plodnosti a krásy kvůli něčemu jinému, jsou příliš soutěživé, příliš hlasité, příliš individualistické, a dokonce narcistické; ženy, které nevěří v boha a masturbují, jsou vášnivé vražedkyně, staré čarodějnice, vědkyně, spisovatelky, ekoložky, astroložky, špatné matky, ženy s politickými plány a více penězi, než si zaslouží, kariéristky, které si hrají na drsňačky a snaží se ztělesňovat něco, co patří opačnému pohlaví, smyslné ženy, které využívají své tělo k tomu, aby si „o to řekly a pak řvaly znásilnění", tomboys, vězeňské nány, transsexuálky a vůbec všechny pod sluncem, které se identifikují jako ženy, ale odmítají se podřídit stereotypu „hodné holky". 

Akce se skládá ze dvou večerů: první bude skupinové čtení a diskuze, a druhý večer proběhne filmová projekce a karaoke. Během obou večerů jste zváni, abyste přispěli svou vlastní toxicitou, přivedli s sebou otravnou kamarádku, text, ze kterého se vám zvedá žaludek, nebo ten e-mail, kde jste se tak moc snažili najít „správný tón" pro tu podělanou emocionální sračku, kterou jste chtěli napsat, že jste dokonce požádali kamarádku, aby vám před odesláním zkontrolovala text.

V obou případech bude na místě pití a nějaké divné kvašené a/nebo nakládané potraviny. Výběr menu asi souvisí s tématem, kde toxické ženství funguje takhle: odolné, konzervovatelné na věky a rostoucí v nekontrolovatelných shlucích záhadně synchronizovaně.

Larisa Crunteanu

 


Toxic Feminity Club 
Ateliér 16, Rezidenční patro 
20. 06., 19:00 čtení a diskuze 
22. 06., 19:00 filmová projekce a karaoke 

Vstup je zdarma, akce probíhá v anglickém jazyce