Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Veřejný dům

2. 5. 18:30

Galleries + Theatre + Music + Artists-in-Residence = <3

Zveme vás na jarní edici Veřejného domu, mezižánrového vyvrcholení nabité sezóny ve smíchovské továrně.

Mimikry hybridních plastik v Hranici nejednoznačnosti a pohledy do minulosti, která nás teprve čeká, v instalaci Světlo pouhé jedné lampy + Čtyři premiéry obrazových koláží z cest studentů divadelní vědy + Zvuková alchymie v režii SHAPE+ platform + Tour po ateliérech umělců a umělkyň ze Španělska, Slovinska či Ukrajiny = <3


Vernisáž: Hranice nejednoznačnosti
Galerie MeetFactory

Deset autorů a autorek, jejichž společným přístupem je tvůrčí balanc na hraně mezi volným uměním a designem. Jejich práce vyrůstají z užitých objektů, avšak jsou veskrze pojaty jako náročné tvarové a materiálové experimenty, kterými posouvají (a překračují) hranice designových objektů až do oblasti volného umění. Vystavují Julia Gryboś & Barbora Zentková, Johana Hnízdilová, Anna Jožová, Audrey Large, Judita Levitnerová, Tadeáš Podracký, David Střeleček, Roman Štětina, Tereza Vinklárková.

Vernisáž: Světlo pouhé jedné lampy
Galerie Kostka

Neúplné či paralelní reality předmětů a objektů nesnadno zachytitelných v čase. Futuristická estetika prolínající se s muzejním panoramatem. Samostatná výstava umělecké dvojice Alex Selmeci a Tomáše Kocka Jusky navazuje na jejich diplomantskou výstavu z roku 2023 na Akademii výtvarných umění v Praze.


Premiéra: Zastávky na znamení 

Odjezdy a příjezdy zažívá každý z nás, zatímco někdo na cestách stráví podstatnou část svého života. Obrazová koláž cest, zastávek a křižování lidských tras. Závěrečné scénické představení kolektivu studentů Katedry divadelní vědy Filosofické fakulty UK, která bude během večera hostit čtyři premiéry. 


Open Studios 
komentovaná prohlídka s kurátory rezidenčního programu

Možnosti mezidruhové komunikace, vztahy mezi fyzickým územím a duševními prostory Kanárských ostrovů, nostalgie, fikce, magické uvažování, proces objektivizace ženských těl v současné společnosti. Osm rezidentů a rezidentek představí témata, která rezonují rezidenčním patrem smíchovské továrny. V rámci komentované prohlídky jejich dílo a činnost přiblíží kurátoři Kateřina Pencová a Piotr Sikora. 

Kata Benedek: Queer In/Visibilities in State-Socialist East Central European Cultural Fields 
přednáška

Jack J. Halberstam v knize Queer Time and Place píše o „podnebí, kde homosexuální identita není zakázaná, ale jednoduše nemyslitelná“. Naše současná epistémé naznačuje něco dost podobného o státněsocialistických queer životech a kulturní produkci ve východní a střední Evropě. Čím náročnější je však klást otázky o nemyslitelném, tím důležitější je to dělat. Mohou relevantní kulturní artefakty pomoci tyto otázky formulovat? Samozřejmě, že mohou. Maďarský případ.

Urban Space Epics
performance 

Urban Space Epics je projekt, který založil Darrell Jónsson, básník, programátor a performer v roce 1980. Jeho snahou je propojit experimentální filmovou techniku 20. století s inovativní hudbou a monumentálními pěveckými doprovody, čímž plánuje docílit vytvoření tzv. živého, technicky prostupného kina.  

SHAPE+ x Veřejný dům

Premiéra: Zvukově-performativní instalace a experimentální sonické environmenty, které vznikly v rámci rezidencí platformy SHAPE+

Paul Gründorfer, Maria Komarova, Michal Cáb
bela, Jena Jang, mvd0ae

SHAPE+ live

NZE NZE
Morita Vargas


Během večera bude otevřeno i 2. patro (ateliér umělce Michala Škapy a fotografické studio) a sítotisková dílna, kterou najdete hned vedle Galerie Kostka. 

Vstup je zdarma 

Line-up:
18:15 scénická performance Zastávky na znamení (1. patro, studio 38)
18:30 Vernisáž výstav
18:45 SHAPE+ (divadelní sál)
          Paul Gründorfer, Maria Komarova, Michal Cáb
19:00 Open Studios: Guided Tour (1. patro)
19:00 scénická performance Zastávky na znamení (1. patro, studio 38)
19:45 scénická performance Zastávky na znamení (1. patro, studio 38)
20:00 SHAPE+ (divadelní sál)
          bela, Jena Jang, mvd0ae
20:00 přednáška (1. patro, studio 21)
          Queer In/Visibilities in State-Socialist East Central European Cultural Fields
20:30 scénická performance Zastávky na znamení (1. patro, studio 38)
21:00 Morita Vargas live (foyer)
21:00 performance Urban Space Epics (1. patro, studio 17)
22:00 NZE NZE live (foyer)

+++

18:00 – 20:00 sítotisková dílna
18:00 – 23:00 fotoateliér + studio Michala Škapy (2. patro)

 

 

bela, NZE NZE, Morita Vargas a Paul Gründorfer jsou umělci platformy SHAPE+, která je spolufinancovaná Evropskou unií a podporovaná Ministerstvem kultury České republiky.