Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 12. 19:00

Unikátní událost na unikátním místě – takový bude prosincový Veřejný dům v MeetFactory, v jehož průběhu se na jeden večer propojí všechny naše dramaturgie. Vernisáže, divadlo, rezidenční umělci i hudba naplní 10. 12. od 19:00 všechna patra smíchovské továrny, aby vytvořili jedinečnou atmosféru plnou neopakovatelných zážitků. Podívejte se do naší nové umělecké školy MeetF Academy a poprvé navštivte komerční galerii Beauty Free Shop.

Galerie uvedou 2 nové výstavy: v Galerii MeetFactory se představí Olaf Breuning (CH), Zuzanna Janin (PL), Pawel Kruk (USA), Anika Larsson (SWE), Jean-Erick Désert (Haiti), Shaun Leonardo (USA), Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová (SK) a Assa Kauppi (SWE) na společné výstavě Kdo hraje?, jejímž tématem bude skryté působení emocí ve stětě sportu. Galerie Kostka uvede výstavu rezidenta MeetFactory Axela Goualy (FR) nazvanou Niternější než kost, která bude zpracovávat motiv kostí jako základního prvku architektury lidského těla i toho, co nás připomíná, i když už z nás nic jiného nezbyde.
 

Divadelní dramaturgie připravila otevřenou zkoušku chystané inscenace Tsunami blues, díky níž dostanou návštěvníci možnost zjistit, jak vypadá divadelní kus 12 dní před premiérou (22. 12.), jak na svých postavách herci
Tereza Dočkalová, Eva Salzmannová, Tomáš Dianiška, Richard Němec a Lenka Zahradnická pracují a co tomu režisérka Ewa Zembok říká.
 

Hudební část večera odstartuje vernisáž performativní instalace DungeonTT, kterou z keramiky, čaje a 4-kanálového zvuku vytvořili norský hudebník
Lars Holdus a český umělec Martin Kohout, aby prozkoumali různé typy čajových rituálů v proměnách času.
 

Ve velkém sále odstartuje hudební část večera diskusní panel „Český hudební export” za účasti Maxe Dvořáka, Lišaje a Yukimury, moderovaný Luciou Udvardyovou. Následovat bude vernisáž performativní instalace DungeonTT, kterou z keramiky, čaje a 4-kanálového zvuku vytvořili norský hudebník Lars Holdus a český umělec Martin Kohout, aby prozkoumali různé typy čajových rituálů v proměnách času. Ve velkém sále pak vystoupí Mikuláš Odehnal aka Lišaj (CZ) se svým experimentálně éterickým rapem postaveným na propojení pomalých, plíživých beatů a vokálu prodírajícího se hradbami těžkotonážního zvuku, na kterého v české premiéře naváže duo hudebních podivínů Demdike Stare (UK) libujících si v mixování podivně působivých zvukových nahrávek do působivě podivných forem, dále pak projekt Paranoid London(UK) s nepředvídatelně energickou porcí syrového acid housu, duo Sherwood & Pinch (UK), které ničí taneční parkety po celém světě svojí dekonstruovanou verzí futuristického dub’n’bass, a tuzemská klubová legenda Yukimura (CZ) s originálním mixem dubu, afrobeatu, funku a jazzu. 

Hudební program, instalace a panelová diskuse jsou součástí projektu SYNAPSE, na němž spolupracují  Insomnia Festival v Tromsø v Norsku a MeetFactory. Projekt je financován z fondů EHP 2009-2014. 

U příležitosti ukončení projektu Critical Studio zve bývalá rezidentka Naomi Fitzsimmons návštěvníky Veřejného domu na speciální prezentaci performativního projektu “Multiple Choice”, který prezentovala v MeetFactory začátkem září a jehož součástí byla také okružní jízda uspořádaná pro 20 vybraných účastníků.  V rámci performance nazvané “How did it perform?”, která bude probíhat v ateliéru č. 22, připravila Naomi se svým týmem prezentaci záznamu tohoto exkluzivního uměleckého “výletu” s komentářem a postřehy.

Celý večer budou otevřeny také naše Open Studios, kde divákům v neformální atmosféře představí svoje práce naši rezidenční umělci. Ateliéry otevřou: Mark Fridvalzki (HU), Axel Gouala (FR), Critical Studio: Jens Heitjohann (DE), Nadja Frank (DE), Jomar Statkun (US), Naomi Fitzsimmons (UK), Rafael Vogel (DE), Christine Rahn (DE) a Urban Space Epics (US).
 

Akce začíná v 19:00 hodin a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.

Line-up večera:  
18:00 Ochutnávka MeetF Academy
19:00 Vernisáž Axel Gouala: Niternější než kost
19:30 Vernisáž Kdo hraje?
20.00 Vernisáž DungeonTT / Synapse
20:00 Vernisáž Beauty Free Shop
20:00 Performance Naomi Fitzsimmons: How did it perform?
20:30 Komentovaná prohlídka Open Studios
20.30 Lišaj / Synapse

21.15 Demdike Stare / Synapse

23.15 Paranoid London / Synapse

00.15 Sherwood & Pinch / Synapse

01.30 Yukimura / Synapse  

19:00 - 21:00 Otevřená zkouška Tsunami blues  
19:00 - 24:00 Open Studios | Mark Fridvalszki (HU), Axel Gouala (FR), Urban Space Epics (US), Viktor Valášek (CZ). Critical Studio: Jens Heitjohann (DE), Nadja Frank (DE), Jomar Statkun (US), Naomi Fitzsimmons (UK), Rafael Vogel (DE), Christine Rahn (DE)