Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Veřejný důmVeřejný dům

14. 4. 19:00

První letošní Veřejný dům Vás definitivně probudí ze zimního spánku! Všechny naše dramaturgie spojily síly a připravily pro Vás celonoční umělecký mejdan nabitý speciálními událostmi. Vernisáže, divadlo, hudba, residence, performance a workshopy obsadí všechny dostupné prostory smíchovské fabriky. Otevřete oči, nastražte uši, ve čtvrtek 14. 4. v 19:00 to všechno začne.  

Galerie MeetFactory uvede skupinovou výstavu Tušení světla, jejímž tématem bude lákavý fenomén “ztraceného vědění”. Svoje díla představí: Caroline Achaintre, Agnieszka Brzeżańska, Bonnie Camplin, Dominik Císař, Mark Fridvalszki, Maria Loboda, Milan Mikuláštík a Shana Moulton. Galerie Kostka uvede výstavu našeho rezidenta Juraje Gábora s názvem Vertikální gradace.
 

Galerie Beauty Free Shop uvede výstavu prací Šárky Basjuk Koudelové, Ondřeje Basjuka, Filipa Černého, Lucie Mičíkové a Viktorie Valocké s názvem Peel, která je inspirována tématem povrchu a různými možnostmi, jak současná malba k povrchu může přistupovat. 

V divadelní zkušebně proběhne derniéra představení Woman in Taxi Crossing New York, která vypráví příběh ženy, dlouhodobě hospitalizované v psychiatrické léčebně jako emocionálně nestabilní, a v divadelním sále pak inscenace Všechna temnota světa nemůže uhasit světlo jediné male svíčky,která vznikla na základě textu inspirovaného knihou Petra Šabacha Zvláštní případ Františka S.
 

Hudební sál obsadí panelová diskuze: Jak se v roce 2016 uživit hudbou? s hudebním producentem a profesorem Steinem Bjellandem (NO), hudebníkem Janem P. Muchowem, promotérem Davidem Urbanem, šéfkou nezávislého labelu Luciou Udvardyovou (SK/HU) a hudebním publicistou Pavlem Kučerou.

Panelová diskuse je součástí projektu SYNAPSE, na němž spolupracují Insomnia Festival v Tromsø v Norsku a MeetFactory. Projekt je financován z fondů EHP 2009-2014.

V průběhu večera pak vystoupí se svojí impresionistickou verzí synťákového ambientu Kaitlyn Aurelia Smith (US), kterou na pódiu vystřídá experimentální projekt We Will Fail (PL), ve kterém setěžko napodobitelným způsobem, odkazujícím k techno estetice míchá čistá elektronika se samply a reálnými zvukovými záznamy, a o vrchol večera se svojí minimalistickou fúzí éterického techna a přízračné elektroniky postará portugalský hudebník IVVVO (PT).  

IVVVO a We Will Fail jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.
 

V průběhu celého večera bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců, kteří představí svoje práce. Svoje ateliéry otevřou: Alicja Rogalska, Rona Stern, Urban Space Epics, Anne-Claire Barriga, Juraj Gábor, Bartosz Kokosiński, Sarah Jones, 
Alice de Mont a Iza Taraszewicz.  

Lektoři MeetF Academy Filip Černý, Aldin Popaja a Jan Slovenčík připravili výstavu, performativní setkání a workshop v jednom, kde nebude chybět ani hudba, tanec, dým a projekce.
   

VSTUP ZDARMA