Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 9. 19:00

Summer never ends! Protáhněte si prázdniny na zářijovém Veřejném domě v MeetFactory. Letní energií nabitý multižánrový večírek vás provede labyrintem současného umění. Vernisáže? Třeba dvě. Divadlo? Žhavě aktuální. Hudba? Nenechá vás v klidu stát. Rezidenční ateliéry? Otevřené celou noc jen a jen pro vás. Začínáme ve čtvrtek 8. září v 19:00, vstup zdarma.  

SMÍCH A ZAPOMNĚNÍ
Galerie MeetFactory uvede skupinovou výstavu, která zkoumá tvárnost paměti, bolest smíchu, vzájemný vztah mezi soukromým a veřejným životem i zrádnost lidských vztahů. V rámci přehlídky inspirované dílem Milana Kundery představí svoje díla: Esther Shalev-Gerz, Dor Guez, Clemens Von Wedemeyer, Agnieszka Polska, Sarah Sweeney, Nedko Solakov, Himali Singh Soin, Sophie Calle, Kateřina Šedá, Hito Steyerl, Dorothy Iannone, Dread Scott, Adam Vačkář a Dan Acostioaei.

Kurátorská prohlídka za osobní přítomnosti umělců Sarah Sweeney, Dana Acostioaei a Adama Vačkáře se uskuteční 9. 9. od 19:00.

MONUMENT POZOROVÁNÍ
Galerii Kostka obsadí autorská výstava Radky Salcmannové s názvem Monument pozorování odrážející proces psychologické transformace člověka žijícího mezi dvěma kontinenty.  

NOMAD + VŠECHNA TEMNOTA SVĚTA NEDOKÁŽE UHASIT SVĚTLO JEDINÉ MALÉ SVÍČKY
V  sále Divadla MeetFactory proběhne repríza hudebně performativní inscenace v režii Lucie Ferenzové, která se zabývá tématem poutnictví a s ním souvisejících obav a tabu. V divadelní zkušebně pak bude k vidění inscenace Všechna temnota světa nemůže uhasit světlo jediné male svíčky, která vznikla na základě textu inspirovaného knihou Petra Šabacha Zvláštní problém Františka S.

SHAPE music
V hudebním sále se představí výkvět současné evropské experimentální elektroscény v čele se švédskou zvukovou kouzelnicí Klarou Lewis, která dorazí se svou expresivně intuitivní koláží složenou z nalezených zvuků, terénních nahrávek a elektronických textur, a v Berlíně usazenou venezuelskou producentkou Anou Laurou Rincón alias Hyperaktivist, která ve svých setech míchá dub, bass, electro a techno do sugestivních forem plných nevšedních kontrastů. Domácí scénu bude svým setem reprezentovat NEORU. DJka a moderátorka Veronika Ruppert.

Vystoupení Klary Lewis a Hyperaktivist jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie. 

OPEN STUDIOS
Celý večer bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců. Svoje práce představí: Khalifa Dieng (SEN), Gaëlle Crescent (FR), Ben Landau (AU), Jakub Roček (CZ), Mark Dorf (US), Viktor Valášek (CZ) a Urban Space Epics (US).

LE RENOUVEAU
Na dvorku pod širým nebem jsme pro vás připravili projekci zbrusu nového dokumentu Le Renouveau o skupinkách lidí z pařížských předměstí, kteří se rozhodli vzít to do vlastních rukou a pořádat vlastní, komunitně zaměřené parties. 

VSTUP ZDARMA