Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

24. 11. 19:00

Veřejný dům představuje činnost továrny napříč čtyřmi jejími dramaturgiemi: vernisáže, procházky ateliéry, scénické čtení, promítání a samozřejmě i hudba plnými doušky.
Veřejný dům se koná 24. listopadu, kdy bude MeetFactory volně přístupná.

GALERIE
Vernisáž výstavy Amplified by the Stillness v Galerii MeetFactory
Výzkum přírodních jevů v rámci městského nebo galerijního kontextu přenesený do estetických instalací, které vybízejí ke kontemplaci, a zároveň zvyšují povědomí o aktuálních problémech životního prostředí.
Vystavují: Das Numen, A/A (Andreas Greiner & Armin Keplinger), Felix Kiessling, Julian Charrière, Markus HoffmannKurátorka: Eva Riebová  
Námět: Jaro Varga

Vernisáž výstavy neupřímná příroda / disingenuous nature v Galerii Kostka
Východiskem projektu polské umělkyně Michalina Bigaj jsou „modely“ lidského soužití s přírodou. 
Kurátorka: Agnieszka Jankowska - Marzec

REZIDENCE
Open Studios 
Komentované prohlídky rezidenčního patra 
Poznejte současné rezidenty s kurátory Luciou Kvočákovou a Piotrem Sikorou. Komentované prohlídky probíhají ve slovenském a anglickém jazyce. 


Venisáž výstavy 8 žen vol. 2 v rezidenčním patře
Site-specific výstava pražské MeetFactory, která navazuje na říjnovou výstavu v PLATO Ostrava. 

DIVADLO 
Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2 
Scénické čtení navazující na román Petry Hůlové Strážci občanského dobra.  

KINEDOK
V rámci spolupráce s alternativní platformou KineDok, která se snaží propojit aktuální výstavy v MeetFactory s projekcemi dokumentárních filmů, proběhne promítání snímku Spotřebujte do (2017). 
Po promítání proběhne diskuze s Magdou Michalíkovou z organizace Glopolis

SYNAPSE & SHAPE 
Synapse Knowledge 2017 je vzdělávacím programem určeným pro hudební umělce a hudební profesionály. Co vás čeká:
  
Otevřený producentský workshop a Push Playground s certifikovanou lektorkou Ableton, francouzskou producentkou Flore Morfin. Organizuje Ableton User Group Prague.   

18:00–18:45 (Divadelní sál) 
Producentské tvůrčí strategie a práce se softwarem Ableton Live 
přednáška a prezentace francouzské producentky Flore Morfin

19:00–22:00 (SHAPE space) 
Ableton PUSH Playground 
Možnost vyzkoušet si midi kontrolery Ableton Push 2 a software Ableton Live. Asistovat a radit na místě budou Flore Morfin a Martin Tvrdý.

19:00–20:00 (Hudební sál) 
Radikální postoje v hudbě a role hudebního producenta  
Přednáška Tima Brinkhursta, zkušeného manažera a producenta, spolupracujícího např. s Young Fathers a vycházejícího z DIY scény.

20:00–21:30 (Hudební sál) 
Jak přežít v hudebním průmyslu 
Závěrečná diskuze zahraničních i českých odborníků. 
Moderuje Stein Bjelland   

HUDBA 
Varg (SE)
Varg, vlastním jménem Jonas Rönnberg, původem ze severního Švédska, se během posledních let etabloval nejen jako jedno z nejproduktivnějších nových jmen evropské elektronické a techno scény, ale zároveň i jako jeden z jejích nezajímavějších představitelů. Jeho hudba je osvobozená od žánrových mantinelů a je možné v ní najít vlivy od ambientu přes experimentální techno, drone a noise až po estetiku skandinávského black metalu. Jeho tvorba zaujala dramaturgy takových významných festivalů, jakým jsou polský Unsound, Berlin Atonal nebo norský Insomnia Festival. Na jeho zatím poslední album ze série Nordic Flora – Gore-Tex City vyšla kladná recenze na americkém hudebním serveru Pitchfork. A aby toho nebylo málo, spolu s Anthonym Linellem aka Abudlla Rashim stojí za stockholmským progresivním techno labelem Northern Electronics.

Lišaj (CZ)
Zázrak na české experimentální scéně. Jeho hudba je založena na hučivých nahrávkách, ve kterých se mísí pomalé beaty, lo-fi samplovaní a jeden žánr se mění v druhý. Rap, ambient, downtempová elektronika – to vše najdete v Lišajově hudbě. Jeho první nahrávka Szara vznikla na labelu Genot Centre a jejím cílem bylo „vykopat tunel mezi hlukem a hlasem.“
 
Maoupa Mazzocchetti (BE)
Bruselský hudebník debutoval na labelu Unknown Precept a vnesl tak na elektronickou scénu minimalistické prvky, kde experimentuje s lehce paranoidními tóny a sžíravými zvuky bicích. Jeho hudbu můžeme nazývat, jak chceme, faktem je, že jeho zvrhlá industriální hudba dokáže rozproudit skomírající taneční parket.
 
Sugar (DK)
Jeden ze dvou zakladatelů kodaňské organizace Fast Forward Productions, která prezentuje nové směry v DIY rave kultuře. Důraz je zde kladen na kvality konkrétního umělce, jeho sociální a politické zapojení v rámci kodaňské lokální scény, v neposlední řadě pak na spolupráci s podobně smýšlejícími skupinami a zahraničními koncepty. Ve své hudbě vychází z dekád, kdy světu vládnul punk a metal. Tyto prvky pak kombinuje s novějšími elektronickými trendy a technem. V rámci jeho DJ setů vzniká funky perkusivní techno. 
*Varg, Maoupa Mazzocchetti a Lišaj patří mezi umělce vybrané pro rok 2017 do platformy SHAPE podpořené Evropskou unii z programu Creative Europe. Projekt Synapse Knowledge se uskutečňuje za podpory Ministerstva kultury České republiky.   
____

Vstup je zdarma. Free entry!

____

Line-up:
18:00 – 21:30 Panely Synapse Knowledge (podrobný program zde)
20:00 – 00:00 Open Studios 

20:00 Michalina Bigaj: disingenuous nature – vernisáž/opening
20:30 Amplified by the Stillness – vernisáž/opening

21:00 Komentované prohlídky rezidenčního patra 
21:30 8 Žen vol. 2 – vernisáž/opening

21:30 KineDok: Spotřebujte do
22:00 Petra Hůlová: Strážci občanského dobra 2

22:30 Lišaj (CZ) – live 
23:30 Maoupa Mazzocchetti (BE) - live 
00:30 Varg (SE) – live 
01:30 Sugar (DK) – dj set