Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Veřejný dům

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

3. 12. 19:00

Další možnost, jak během jediného večera nahlédnout do všech prostor + ochutnávka toho nejzajímavějšího ze zimní umělecké sezóny!

GALERIE KOSTKA od 19:00
Vernisáž výstavy Oscilace francouzského umělce Thomase Bischoffa. Jeho kinetické sochy se vztahují k divákovu prožívání prostoru, ale také ke zvukům a hlukům způsobeným elektromechanickým pohybem. 

GALERIE MEETFACTORY od 19:30
Vernisáž výstavního projektu Mezi zdmi. V rámci kurátorského výběru Zuzany Jakalové budou představena díla čtyř mezinárodních autorů, kteří se ve své práci kontinuálně zabývají pojmem limitů, ať už co se týče omezení v rámci architektonického či veřejného prostoru, nebo sociálních a politických konotací tohoto pojmu. Významný britský umělec Terry Smith, korejský autor Deok Yeoung Gim, Newyorčan korejského původu Hong Seon Jang a mladý český umělec Martin Dašek budou na výstavě zastoupeni velkoformátovými instalacemi vytvořenými přímo pro prostor galerie. 

HUDEBNÍ SÁL - od 21:00 
Rakouské trio Elektro Guzzi se svojí novou, třetí řadovou desku „Observatory“. Elektro Guzzi se stali objevem mnoha festivalů jako progresivní barcelonský Sónar, dánský nežánrový Roskilde nebo Melt! díky svým fenomenálním živým koncertům, kde svojí roztepanou taneční fůzi kombinují se živou rockovou instrumentací (kytara, baskytara, bicí). Koncert laskavě podpoří Rakouské kulturní forum.

OTEVŘENÉ ATELIÉRY - od 19:00
Rezidentů metody své práce na pomezí scénografie a drag queen identity představí Brit Theo Cleary, výsledky analýzy vztahů publika a místních komunit ke kulturním centrům uvede německá kurátorka a producentka Christine Rahn. Mexičan Plinio Villagran Galindo bude ve svém otevřeném ateliéru promýšlet vztahy mezi osobní historií a forenzní medicínou a maďarský umělec Csaba Árpád Horváth nechá návštěvníky nahlédnout do své praxe zaměřené na utváření kolektivní paměti prostřednictvím architektury a historických reprezentací ve veřejném prostoru. Své ateliéry otevřou také dlouhodobí rezidenti MeetFactory: američtí multimediální mágové Urban Space Epics a český malíř – experimentátor Viktor Valášek

DIVADELNÍ SÁL - od 19:00 - 00:00
Součástí Veřejného domu bude také projekce vítězného díla kategorie „Nejlepší experimentální počin" soutěžní části festivalu Famufestu 2014. 

Potichu jako kometa — Anna Kryvenko
Anotace: Revoluce na ukrajinském Majdanu v detailu města, bez širší perspektivy. Recyklovaný materiál amatérských záznamů z internetu ironicky glosuje spektakulární vyprávění, jímž média popisovaly kyjevské události z přelomu roku. Nahodilý výběr záběrů rozkládá dění na jednotlivé zpomalené fragmenty a znovu je skládá v pocitové koláži nesrozumitelného vření a náhodných momentů ulice.
Autor: Anna Kryvenko
Délka (min): 8
Rok výroby: 2014
Technologie natáčení: digitální
Jazyk: cesky
Kategorie: Experimentální
Katedra autora: Centrum audiovizuálních studií (CAS)
Typ cvičení: volná práce


Argumenty — Andran Abramjan

Anotace: Možnosti dialogu o ukrajinské krizi z pohledu od západu a od východu. Turnaj v debatování se potkává s telefonátem Vladimíra Žirinovského ukrajinskému ministru vnitra, zatímco uprostřed se nachází člověk ve své nahotě. Koncept.

Autor: Andran Abramjan
Délka (min): 20 
Rok výroby: 2014
Technologie natáčení: digitální
Jazyk: anglicky, rusky
Kategorie: Experimentální
Katedra autora: Katedra dokumentární tvorby (KDT)
Typ cvičení: videofilm
Zvuk: Radim Lapčík, Andran Abramjan

Akce začíná v 19:00 hodin a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.