Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE / OPEN STUDIOS / PERFORMANCE

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 2. 19:00

První tuzemská samostatná výstava uznávané maďarské umělecké skupiny Little Warsaw, jejíž převážně sochařské intervence pravidelně vyvolávají poprask na domácí i mezinárodní scéně, totální instalace držitele Ceny kritiky za mladou malbu 2014 Jana Poupě,  letos první otevřené ateliéry našich nových rezidentů, konzultace, performance a speciální afterparty  – to vše vás čeká na únorové mezižánrovce v MeetFactory.    

FIGHTLESSNESS
Výstava Fightlessness v Galerii MeetFactory je první samostatnou prezentací maďarské umělecké skupiny Little Warsaw v České republice. Převážně sochařská výstava rozvíjí několik paralelních narativů, kterou jsou v poslední době v centru zájmu Little Warsaw, a to ve dvou základních liniích: individuální konfrontace s vnějším světem a individuální konfrontace se sebou samým.

PROUDĚNÍ
Centrem výstavy Proudění je monumentální objekt, který dominuje prostoru Galerie Kostka. Autor tu dále rozvíjí svůj dlouhodobý zájem o přírodní a meteorologické jevy, tentokrát vystupuje z dvojrozměrného plátna a snaží se komplexnost tématu uchopit komplexním environmentem – totální instalací.  

PERFORMANCE
V poslechové místnosti proběhne dernisáž performativní instalace DungeonTT, kterou z keramiky, čaje a 4-kanálového zvuku vytvořili norský hudebník Lars Holdus a český umělec Martin Kohout, aby prozkoumali různé typy čajových rituálů v proměnách času. Instalace je součástí projektu SYNAPSE, na němž spolupracují  Insomnia Festival v Tromsø v Norsku a MeetFactory.  Projekt je financován z fondů EHP 2009-2014.  

Ateliér č. 23 obsadí taneční performance naší nové rezidentky Sian Dorrer Black Felt Fantasy, ve které se bude zabývat smyslem prázdnoty a tím, co konstituuje existenci člověka v prosřtedí, které ho obklopuje.
 

Przemyslaw Branas, další člen našeho rezidenčního programu, připravil v ateliéru č. 21 12hodinovou performanci s názvem Übung, složenou s černého stolu, bílého zvýrazňovače, židle a 1 kilogramu cukru, aby skrze počítání jednotlivých krystalků aktivoval nejrůznější významy a konotace.  
 

KONZULTACE
Chystáte se na studium vysoké umělecké školy nebo byste rádi posunuli svoji tvorbu? V rámci nové vzdělávací platformy MeetF Academy můžete svoje práce konzultovat se známým výtvarníkem Davidem Černým a emeritním profesorem Kurtem Gebauerem. Cena 500 Kč. Více info na: venuse.alalitesner@gmail.com.

OPEN STUDIOS
V 1. patře MeetFactory se letos poprvé pro návštěvníky otevřou naše Open Studios – tentokrát svou práci představí: Rona Stern (IL), Anne-Claire Barriga (FR), Juraj Gábor (SK), Sian Dorrer (UK), Büro für kulturelle Übersetzungen (DE), Przemek Branas (PL), Viktor Valášek (CZ) a Urban Space Epics (US).  

AFTERPARTY
Závěr večera obstará původně „tovární“ kapela Střešovická kramle, se kterou jako speciální host vystoupí naše nová rezidentka Sian Dorrer. Koncert kapely Střešovická kramle probíhá v rámci otevřených ateilérů rezidenčního programu.