Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE / SCREENING / OPEN STUDIOS

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

6. 8. 19:00

Srpnový díl cyklu mezižánrových večerů v MeetFactory se ponese v letním duchu: v Galerii Kostka na vás bude čekat vernišáž výstavy Lucie Mičíkové a Zuzany Žabkové Dům osvobozený od svých pater, ve velkém sále promítání filmu Alžběty Bačíkové Talk & Twerk, kurátoři rezidenčního programu vás provedou po ateliérech hostujících umělců a na každého návštěvníka bude čekat speciální welcome cocktail.

VÝSTAVA DŮM OSVOBOZENÝ OD SVÝCH PATER
Výstava Lucie Mičíkové a Zuzany Žabkové je součástí dlouhodobého projektu s názvem "Až se vrcholky našeho nebe spojí, můj dům bude mít střechu", v jehož rámci autorky rozvíjejí vzájemný dialog. Dynamika pohybu v kresbě a prostorová kresba choreografie se prolínají s prožíváním a procítěním průběhové architektury.

FILM “TALK & TWERK”
Film Alžběty Bačíkové s názvem Talk & Twerk přináší konfrontaci dvou zdánlivě  odlišných forem veřejné sebeprezentace, a to sebeprezentace rétorické a erotické. Profesionální tanečnice twerku a lektorka rétoriky se potkávají před kamerou, aby skrze vzájemnou výuku svých dovedností nacházely spojení mezi na první pohled velmi různými druhy umění. Alžběta Bačíková je absolventkou Fakulty výtvarných umění v Brně, kde studovala v ateliéru Malířství II. Promítání začne v 19:30 a ve smyčce poběží až do půlnoci.

OPEN STUDIOS
Kurátorka rezidenčního programu MeetFactory Zuzana Jakalová provede návštěvníky v rámci komentované prohlídky otevřenými ateliéry našich rezidentů. Tentokrát svoji práci představí Anabela Žigová (SK) a Mária Modrovich (SK), Zac Hacmon (ISR), Mark von Rosenstiel (US), Alioune Diouf (SN), Elodie Gallina (FR), Urban space epics (US), Szymon Kobylarz (PL) a Tom Pazderka (US).


Line-up večera:

19:00
Vernisáž výstavy Dům osvobozený od svých pater (Galerie Kostka)


19:00-00:00 Open Studios (1. patro MeetFactory)

19:30  - 00:00
Promítání filmu Talk & Twerk (Velký sál)

20:00
Komentovaná prohlídka Open Studios (1. patro MeetFactory)