Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE/SCREENING/OPEN STUDIOS/PERFORMANCE

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

9. 7. 19:00

Další z řady mezižánrových večerů v MeetFactory: těšte se na vernisáž výstavy Adély Součkové Starci u pramene v Galerii Kostka, na promítání filmu Nemůžeš, na živou performance Ping Pong v kavárně MeetFactory a samozřejmě na naše Open Studios.

VÝSTAVA STARCI U PRAMENE
Výstava Starci u prameny Adély Součkové se opět věnuje tématům, které umělkyni dlouhodobě zajímají: každodennost a pochopení symbolů utvářející naši společnost. Vernisáž za účasti autorky proběhne v Galerii Kostka od 19 hodin.

FILM NEMŮŽEŠ
Video performance vzniklé ve spolupráci Vladimíry Večeřové a Petry Lellákové s názvem Nemůžeš navazují na jejich starší cyklus prací s titulem Můžeš. Umělkyně svá videa situují do krajiny, která jim slouží jako inspirace a zároveň rámec pro vzájemnou interakci. Z reálných postav se ve vzniklých obrazech stávají postavy fantaskní, které svou činností vytvářejí často groteskní sounáležitost těl a krajiny. Petra Lelláková je studentkou a Vladimíra Večeřová absolventkou ateliéru Nových médií II. na pražské Akademii výtvarných umění. Film poběží ve smyčce od 19:00 až do půlnoci.

PERFORMANCE PING-PONG
„Jde často o duševní striptýz,” říká slovenská umělkyně Anabela Žigová o experimentálním projektu Ping-pong, který představí společně se spisovatelkou Máriou Modrovich v kavárně MeetFactory přímo mezi diváky. Performance Ping-pong je konverzací mezi dvěma umělkyněmi, proud myšlenek a povídaní si během ubíhajícího dne vytváří spletitý materiál pro výměnu uměleckou i osobní. V srdci tohoto projektu je otázka: "Zda a jak je možné, aby se ze soukromé konverzace stalo něco univerzálního, co zaujme širší publikum."

OPEN STUDIOS
V 1. patře MeetFactory budou opět otevřeny naše Open Studios – tentokrát budete mít možnost nahlédnout do ateliérů těchto umělců: Tsahi Zac Hacmon (ISR), Martinka Bobriková (SK) a Oscar de Carmen (ES), Urban space epics (USA), Deok Yeonung Gim (ROK), Viktor Valášek (CZ), Tom Pazderka (USA), Anabela Žigová a Mária Modrovich (SK).


Line-up večera:

19:00  - 00:00
Promítání filmu Nemůžeš (velký sál)
Open Studios (1. patro)

19:00
Vernisáž výstavy Starci u pramene (Galerie Kostka)

20:00 - 00:00
Performance Ping-pong (kavárna MeetFactory)