Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Xiu Xiu + EvicshenMeetFactory x A.M.180

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

28. 11. 20:00

Být ztracený – doslova ztracený – emocionálně ztracený, ztracený v roztříštěné myšlenkové dimenzi, která je zcela mimo tvou vlastní kontrolu, být zdrcený tíhou své bezvýznamnosti tváří v tvář času, prostoru, životu i smrti a nesmyslně brojit proti tomu, co si tě nevšímá, natož aby se o tebe zajímalo.

Tak jako 13" Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips?

Xiu Xiu na podzim vydávají svou čtrnáctou studiovou desku. Devět zbrusu nových písní jako zpečetění dohody s těmi, kdo si ještě poslechnou album od začátku do konce, protože album je poselstvím, které se nedá číst po částech či na přeskáčku. Kultovní kalifornské uskupení, které v roce 2002 založil Jamie Stewart a v němž aktuálně působí také multiinstrumentalistka Angela Seo, se ve své hudební tvorbě vypořádává s těmi nejniternějšími lidskými pocity a emocemi.

Pro Stewartovo syrové experimentální písničkářství se jen stěží hledají žánrové definice. Svými bezprostředními texty nastavuje zrcadlo často drásavé realitě lidské existence, samotě, strachu, násilí i bolesti, a to za doprovodu kytarového hluku, chromatických melodií, roztříštěné elektroniky i (avant-)popových syntezátorových linek a temně ambientních ploch. Přes to všechno hudba Xiu Xiu nevyznívá jednoznačně depresivně či beznadějně, možná právě naopak; nachází krásu v odevzdání se lidskému údělu.

Kapela svou novou nahrávku 13" Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips v Praze představí ve čtvrtek 28. listopadu.

Večer zahájí Evicshen, hudební projekt zvukové alchymistky Victorie Shen, která pracuje s vlastnoručně vyrobenými nástroji, modulárními syntezátory i nalezenými objekty. Zatímco zkoumá prostorové hranice zvuku a jeho fyzikální rozměr, upozaďuje rytmické i harmonické konvence ve prospěch extrémního noisového chaosu.

Vstupenky:
450 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
550 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.