Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Adam Gruba

Adam Gruba (narozen v roce 1988) graduoval na Katedře Performance Fakulty intermediálních a pedagogických studií na Akademii výtvarných umění v Krakově. Je členem Ministerstva zahraničních věcí Indonésie – stipendijního programu Darmasiswa (zde je rok).

Zabývá se v něm performancí, videem, objekty a texty. Je autorem filosofie GOLEMa. Jeho počiny ukazují jasnou hranici mezi uměním a životem, tvorbou a realitou. Porušuje konvence a snaží se je používat proti sobě samému.

Mezi jinými se podílel na mnoha výstavách a festivalech performativního umění. Bizzare On Stage Festival, ISI Theater, Yogyakarta, Indonésie; Voyage 2, součást New Performance Turku Festivalu, Helsinki, Finsko; Exist-ence, performance art and action art, Brisbane Powerhouse, Austrálie; Global Communication Festival v Radomu; „Chamalle X“ Performance Festival, Pontevedra, Španělsko, International Festival of Art Interactions v Piotrków Trybunalski.

Marta Kudelska o filosofii Golema: „Ve svých počinech jde autor za hranice lingvistické povahy popisu reality. Snaží se uchopit existenci, srazit ji s neustálou konstrukcí sebe samého jakožto média příběhu.“ Je zakladatelem IAMESH Collective. Je aktivní na indonéské umělecké scéně. Je zakladatelem místa setkávání a kulturního domu SESAMA, fungujícího v Yogyakartě v Indonésii.
   
  

http://adamgruba.blogspot.cz/