Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Aleksandra Słyż • SHAPE+

Partneři
Aleksandra Słyż • SHAPE+ Aleksandra Słyż • SHAPE+ Aleksandra Słyż • SHAPE+ Aleksandra Słyż • SHAPE+

Aleksandra Słyż je polská zvuková umělkyně a sound designérka, která v současnosti žije mezi Stockholmem a Poznaní. Ve svých současných živých vystoupeních se Aleksandra zaměřuje na hledání jemných spojení mezi akustickými nástroji a modulárními syntezátory a vytváří tak bohaté a rozmanité dronové struktury, které pomalu, ale intenzivně pulzují a rezonují v okolním prostoru i v posluchači.

Další zásadní součástí její umělecké praxe jsou interaktivní sonifikační systémy. Od roku 2017 provádí umělecký výzkum, při němž uplatňuje praktické experimenty v oblasti sonifikace pohybu a gest a lidských proprioceptivních reflexů a různých dalších typů interakcí. Aleksandřiny práce byly prezentovány na různých hudebních a filmových festivalech v Evropě a USA, mezi něž patří například Avant Art Festival, Between Festival, Kiev Music Festival, Open Source Art, Sanatorium of Sound, Unsound nebo Up To Date Festival.


Rezidence Aleksandry Słyż probíhá v rámci projektu SHAPE+. Během svého pražského pobytu bude spolupracovat s tanečnicemi ze skupiny 420People (Eliška Jirsová, Simona Machovičová), polskou choreografkou Annou Kokocińskou a polským VJem Maksem Posio. Svou tvorbu pak představí v rámci březnových Open Studios (2. 3. 2023) a dále bude mít dvě představení v červnu - v Praze (MeetFactory) a Poznani. 


Termín rezidence: 14. 2. 2023 – 3. 3. 2023 


SoundCloud
Bandcamp


SHAPE+ je tříletá iniciativa spolufinancovaná programem EU Kreativní Evropa a Ministerstvem kultury ČR.