Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Catherine Murray

Catherine se narodila v irském městě Cork, kde také žije a pracuje. Svou tvorbou komentuje ustavičné moderní materialistické tužby. Ty vytváří smyčku nedostatku a touhy, které společně diktují budoucnost společnosti. Catherine tento koncept vnímá z archeologického a environmentálního pohledu. Lidská kultura nás pravděpodobně posunula z geologického období holocénu, kdy došlo k nástupu a rozvoji druhu Homo Sapiens, do antropogenickéepochy, během níž zanechal člověk na Zemi trvalou stopu. Catherine se inspiruje v mnoho stránkách našich životů a hodnot stejně jako i v rychle se měnícím prostředí celého světa. V rámci umělecké praxe se zabývá hned několika disciplínami, ale s ohledem na prostor a možnosti se snaží zaměřovat na divadelní a ritualistické instalace zachycující pnutí a
oslavnost. V poslední době se její zájem upíná na politickou, společenskou a ekologickou úlohu jídla a náš vztah k němu.

Vzdělání:
V roce 2018 absolvovala Catherine s vyznamenáním na Crawfordské vysoké škole umění a designu (CCAD) ve městě Cork. V letech 2018 a 2019 obdržela od Katedry sochařství CCAD absolventské rezidenční ocenění a byla nominována na cenu RDS Visual Arts, kdy se dostala mezi poslední finalisty. Během nominací na ocenění Undergraduate v roce 2018 postoupila do druhého kola. Zaměřuje se na vícero disciplín od tvorby instalací a kreslení po malbu a potisk.

Výstavy a projekty:
2021 – Projekt Re-engage (Znovuzapojení), galerie 46 Grand Parade v irském městě Cork. Projekt představoval reakci na období popandemickém lockdownu. Vernisáž proběhla 28. května v mikro galerii na Munsterské technické univerzitě.
2021 – Účast na víceoborovém karnevalu chladnějšího světa Winter is Alive (Zima žije) v americkém městě Madison ve státě Wisconsin. www.winterisalive.org
2019 – Výstava Unsettle all Things (Znepokojení všeho) u příležitosti absolvování rezidenčního programu, galerie 46 Grand Parade, Cork. arts.cit.ie
2019 – Organizace výstavy umění na festivalu Finuge v irském hrabství Kerry. Součástí pracovní náplně bylo zvaní umělců, zaštiťování akce a vedení potiskového workshopu pro děti. Komunitní festival se koná ve vesnici Finuge poblíž města Listowel na památku místního písničkáře Seana MacCarthyho.
2019 – Výstava na festivalu K-Fest v irském městě Killorglin, www.kfest.ie
2019 – Umělecká výpomoc na projektu Green Light a účast na výstavě „See You Tomorrow“ (Ahoj zítra) pod vedením australských umělců a kurátorů Liz Wood a Kevina Leonga v uměleckém centru Sirus v irském městě Cobh.
2019 – Umělecká účast na zinovém workshopu, který na Crawfordské vysoké škole umění a designu (CCAD) ve městě Cork pořádala bratislavská Univerzita Komenského. Výsledné dílo se po absolvování workshopu vystavilo v knihovně CCAD.
2018 – Umělecká účast na projektu IRON R18 v Národní sochařské fabrice ve městě Cork.
2018/2019 – Výpomoc studentům v rámci volitelného předmětu výroby forem, CCAD, Cork.
2017 – Výstava Habituation (Navyknutí) v Elizabeth Fort, CCAD, Cork.
2017 – Účast na interaktivním studentském projektu a výstavě Elsewhere (Jinde) v Elizabeth Fort, CCAD, Cork.
2017 – Pracovnice v galerii CCAD. Pracovní náplň zahrnovala přípravu uměleckých instalací, vernisáží, dernisáží a dohled nad galerií. Po deset let byla Catherine studentkou jihoafrické akvarelové malířky Barbary Barrett a zúčastnila se bezpočtu workshopů a místních výstav, což ji přimělo jít studovat na CCAD.


Datum rezidence: 1. 3. 2022 – 31. 5. 2022