Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Christine Rahn

Hlavním cílem mé práce je zpřístupnit společnosti účast na diskuzích v oblasti sociálně-politických témat. Toho se snažím dosáhnout prostřednictvím zkoumání site-specific příběhů, vzpomínek, okamžiků a historek, které nějakým způsobem zpracovávají otázku našeho okolí. – Jaké jsou možnosti uměleckého zkoumání? Jde takto uchopit a poznat společenské uvažování a tradice dané oblasti v konfrontaci s dnešní mezinárodní kulturní jednolitostí? 

Christiana Rahn je kurátorkou a produkční, která žije mezi Berlínem a Lipskem v Německu.

V minulosti byla Christina Rahn angažována v Galerii Jocelyna Wolffa v Paříži a také iniciovala a řídila vznik výměnného rezidenčního programu Blumen v Lipsku, který vznikl za úzké spolupráce s tamní Kunstverein.

V České Republice působila již dříve jako kulturní manažer pro Dům Umění ve spolupráci s Fórem pro Architekturu a Media (4AM) v Brně. V této souvislosti také organizovala výstavy, podílela se na modelaci nových projektů a utvářela různá diskusní setkání. Dále se také založila o posílení mezinárodní umělecké výměny, speciálně mezi Českou Republikou a Německem. Tyto aspekty její práce byly reprezentovány například na těchto akcích: READING THE CITIES / SKOK! Tales of (y)our City, What about the Ghosts in Town? Urban Minds and Legends nebo na Experimental Film Fest.

Během jejího pobytu se bude podílet na vedení programu rezidentů v MeetFactory.

Rezidence Christine Rahn vznikla s laskavou finanční podporou Goethe Institutu v Praze.