Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Folke Koberling & Martin Kaltwasser

Veřejný prostor je ve stavu obležení: nátlak konzumu, narůstající dozor, stále houstnoucí automobilová doprava hrozí, že se obraz našich měst zásadně změní. Umělecký pár Folke Köbberling a Martin Kaltwasser pracuje od roku 1998 na ideji umělecké a architektonické estetiky odporu proti takovému podlehnutí.

Proti konzumní ideologii staví alternativy – stavební intervence, umělecké návrhy, akce a teorie. Jako operační oblasti využívají umělci ulice, náměstí, mosty, parky a vnitřní prostory. Používané materiály získávají vždy z městských zdrojů: odhozené a darované věci, odpadky.

Od ledna do března 2009 byli Folke Köbberling a Martin Kaltwasser v MeetFactory jako rezidenti Goethe Institutu Prag. Ve spolupráci s autonomními pražskými cyklistickými organizacemi prezentovali projekt White Trash. Dřevěná napodobenina módního terénního auta bohatých vrstev, která dříve několik týdnů stála na různých ulicích v Berlíně, byla v Praze předvedena v nové úpravě – probodnuta betonovým sloupem. Rezidence Folke Kobberling a Martina Kaltwasser byla podpořena Česko německým fondem budoucnosti Goethe Institut Prag.

http://www.koebberlingkaltwasser.de/