Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Katharina Stadler (AT / GE)

Partneři
Katharina Stadler  (AT / GE)

O umělkyni:

Katharina Stadler (1981) je konceptuální umělkyně a spisovatelka původem z Vídně. Od roku 2010 žije v Tbilisi v Gruzii. Oblastmi její práce a zájmu jsou konceptuální umění a teorie kritiky. Její práce je založena na procesech, interdisciplinaritě a práci s různými médii o ideologických a politických diskurzech, které se pojí především s tématy nových forem kolonialismu a imperialismu a s otázkami limitů vědomí skrze sociální mechanismy a další determinanty. Navíc se věnuje spolupracím, které se často zaměřují na akce solidarity a kolektivity. Vzhledem k tomu, že věří v sílu, která spočívá v pokládání otázek, spíše než aby poskytovala odpovědi, má tendenci vytvářet situace rozkolu s cílem vyvolat interakci místo pouhé „konzumace” její práce.

Vzdělání:

Vystudovala hudební, divadelní a kulturní studia na Humboldtově univerzitě v Berlíně, v roce 2007 absolvovala s diplomovou prací o propojení a opozici hlasu a ticha jakožto formě uctívání v Augustinových spisech. V roce 2019 začala doktorské studium na Univerzitě umění a designu v Linci s projektem „O zvuku a ideologii” pod vedením prof. Dr. Roberta Pfallera.

Vybrané výstavy:

Její práce byly prezentovány na různých výstavách, např. ve Státním muzeu hedvábí, Tbilisi (GE), Patara Gallery, Tbilisi (GE), Zeta Center for Contemporary Art, Tirana (AL), Onomatopee, Eindhoven (AL), Constitution Hill, Johannesburg (SA), Villa Arson, Nice (FR), Galerie Nectar, Tbilisi (GE) a další. Vytvořila lokálně specifické intervence v Biškeku (KZ), Gl. Rye (DK) a na dalších místech.

Rezidence Kathariny Stadler je součástí projektu The New Dictionary of Old Ideas. 

Termín rezidence: 4. 6.–31. 7. 2019