Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Rona Stern

Partneři
Rona Stern
Rona Stern je vizuální umělkyní působící v Tel-Avivu. Vytváří svá díla spojováním každodenních obrázků nalézaných ve svém bezprostředním okolí s využitím marketingové syntaxe a komerčního jazyka. Inspirace může přicházet z dekorativních předmětů objevených na bleším trhu nebo ze zvláštních kombinací náhodně se nakupivších na billboardu. Tyto obrazy prolíná se základními tvary odvozenými ze starověkých staveb, aby vytvořila kombinace, v nichž se odvíjí příběh subjektivní reality - varianta skrytých zájmů, které koexistují ve veřejné sféře.

Jejím cílem je demontáž říše spektakulárního, konzumované masami, ať vědomě či z nedostatku výběru. Toho dociluje využitím představivosti, většinou pomocí abstraktních tvarů a základních barev, kterými mediální svět dneška tak hýří – je to pokus vysledovat původ těchto předpřipravených obrázků a tvarů, které tak důvěrně známe.

Rona Stern získala titul B. Ed. z Filosofické fakulty na Hamidrasha School of Art (2011), kde absolvovala s vyznamenáním. V poslední době samostatně vystavovala např. v  Hezi Cohen Gallery v Tel Avivu (2015) a v Sapir Academic Gallery ve Sderotu (2011). Stern se zúčastnila mnoha společných výstav v Izraeli i v zahraničí, včetně galerie Sokol ve městě Nowy Sącz (Nový Sadec, Polsko) (2012) a Muzea umění v izraelském Petah Tikva (2014).

Performance Rony Stern v rámci Otevřených studií 18. února podpořila firma Kera Servis.http://www.ronastern.com/