Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Afterbirth of a Dream

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 6. - 27. 8. 2017

Skupinová výstava Afterbirth of a Dream je výsledkem kurátorské spolupráce Jana Zálešáka s Christinou Gigliotti a volně navazuje na dvojici kurátorských projektů Jana Zálešáka, Apocalypse Me (2016) a Letting Go (2017). S posunem k dialogickému způsobu utváření kurátorského narativu vystoupila do popředí nová témata, společným leitmotivem celé neformální trilogie nicméně zůstává zaměření na pomezní oblasti lidského světa – na oblasti, kde se rozpouští hranice lidského a nelidského.  

Práce zahrnuté do výstavy Afterbirth of a Dream můžeme zasadit do vývojové linie moderního umění, jež usilovalo o vykročení ze sféry „normálnosti“, o vystoupení ze svrchovaného panství racionálního subjektu. Stěžejním mechanismem utváření moderní subjektivity byla dlouho vzděláním kultivovaná zkušenost s lineárním textem. Dnešní subjektivita je spíše utvářena delirickou zkušeností s neustále přeskupovaným a transformujícím se obsahem Sítě, vznášejícím se jako přízračný předobraz nad nepříliš dobře udržovanou fasádou „reality“, za kterou ale není nic takové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pod povrchem lidských těl existují symbiotická multidruhová univerza, pod displeji chytrých zařízení strojové asambláže lidského a nelidského, pod hladinou vědomí mlhoviny snů a afektů, připravené kdykoli explodovat a následně pohltit vše jako černá díra.

Afterbirth of a Dream10. 6. – 5. 9. 2017 
Vernisáž: 10. 6. 2017, 19:30
Kurátoři: Christina Gigliotti, Jan Zálešák 
Umělci: Jan Brož, Leon Eisermann, Zsófia Keresztes, Estrid Lutz & Emile Mold, Carl Palm, Anna Slama & Marek Delong, Pavel Sterec 

Fotografie v tiskové kvalitě naleznete zde.

----
Z technických důvodů byl konec výstavy přesunut z původního 5. září na 27. srpna. Omlouváme se za případné nepříjemnosti. 

POZOR! 
Ve dnech 7. a 8. srpna bude Galerie MeetFactory z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.