Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Andreas Greiner: Monument pro 308

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Andreas Greiner: Monument pro 308Andreas Greiner: Monument pro 308

23. 11. - 27. 1. 2019

Monumentální socha připomínající kostru dinosaura z přírodovědného muzea vzdává hold novodobému zvířecímu druhu: brojlerovému kuřeti typu Ross 308. Tento hybridní typ rychlerostoucí drůbeže byl vyvinut v 50. letech minulého století  kvůli uspokojení potřeb potravinářského průmyslu. Pomocí speciálních krmných směsí dorůstají brojlerová kuřata do požadované hmotnosti a velikosti pro porážku během přibližně třiceti dní. Velmi často se u tohoto typu rychlerostoucích kuřat projevují nemoci způsobené jejich nepřirozenou fyziologií a životními podmínkami.

Andreas Greiner vytvořil Monument ve spolupráci s výzkumnými institucemi (TH Wildau) a zdravotnickými laboratořemi (Charité Berlin). Sochařské instalaci předcházel výzkumný proces využívající vědecké testující technologie a zobrazovací procesy jako je například výpočetní tomografie (CT).

---

Andreas Greiner (DE) (r. 1979, Aachen) svou tvorbu rozvinul na základě otázek týkajících se bytí, které ho vedly k modifikacím živého: bioinženýrství a přetváření přírodního prostředí. Tím, jak ve svém uměleckém přístupu používá vědecké metody, osvětluje rozdílné dimenze vztahu člověk–příroda. Greiner řeší současné působení přírody, technologie, kultury a umění – zkoumá etické a sociálně-politické otázky lidského zasahování i do těch nejmenších úrovní evoluce. Andreas Greiner studoval medicínu a umění na univerzitách v Německu, Itálii a Budapešti, absolvoval na Institut für Raumexperimente u profesora Olafura Eliassona. Je členem uměleckých kolektivů Das Numen a A/A (společně s Arminem Keplingerem).

   

Vystavující: Andreas Greiner
Výstavní design: Diogo Vale
Kurátorka: Eva Riebová
Vernisáž výstavy: 23. 11. v rámci akce Veřejný dům
Vstupné: volné
Fotogalerie z vernisáže Katarína Hudáčinová, Libor Galia, galerie z instalace Tomáš Souček

Doprovodné akce: 
22. 1. Andreas Greiner: Artist Talk 

---
Otevírací doba galerie: 
otevřeno denně 13:00–20:00