Instagram MeetFactoryInstagram MeetFactory A-i-R

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pražská muzejní noc 2025

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

14. 6. 18:00

Již po několikáté se MeetFactory připojí k akci Pražská muzejní noc. Během večera proběhnou komentované prohlídky výstav bottom’s just another floor (Galerie MeetFactory), Jakub Hájek & František Hanousek: Hounour Glands (Galarie Kostka) a Lucie Lučanská: To feed the hand that feeds you (Galerie Zeď). 
V rámci Pražské muzejní noci můžete nahlédnout do ateliérů českých i zahraničních umělců a umělkyň, kteří jsou na rezidenci v MeetFactory. Od 18:00 do 22:00 bude otevřené celé první patro MeetFactory s ateliéry, které můžete navštívit samostatně nebo v rámci komentované prohlídky s kurátorkami programu Terezou Havelkovou a Kateřinou Pencovou.
Vstup na akci je zdarma. 


Výstavy 

bottom’s just another floor (Galerie MeetFactory)
V době, kterou někdo označuje „příliš pozdním kapitalismem“, jsme zahrnováni přísliby nerušených zážitků – očekáváme hladký tok informací, nepřetržitou konzumpci a nekonečně se rozšiřující horizont technologického pokroku. Namísto ladného pohybu vpřed se však často cítíme být spíš uvízlí na místě, lapeni v absurdních smyčkách. bottom’s just another floor zkoumá tento znepokojivý stav: takřka halucinatorní „zásek“.
Vystavující: Total Refusal, Anne de Vries, Jakub Choma, Tomi Faison
Kurátoři: Noemi Purkrábková, Jiří Sirůček
 

Jakub Hájek & František Hanousek: Hounour Glands (Galerie Kostka) 
Výstava autorského dua Jakub Hájek a František Hanousek v Galerii Kostka představí site specific instalaci navazující na jejich dosavadní společné projekty, ať už v podobě architektonického pojetí kolektivních výstav či vlastních objektů a kreseb. Tvorba Hájka s Hanouskem je charakteristická obsesivně detailním zpracováním převážně recyklovaných a odpadních materiálů.
Kurátor: Ján Gajdušek 


Open Studios

Ateliéry otevře performerka Eliza Trefa z Rumunska, která používá vlastní tělo v práci s náročnými tématy. Maëlle Magnin-Feysot z Francie vytváří komplexní instalace kombinující malby, objekty a textilní práce, které někdy pojímá jako scénografii pro potenciální představení, zabývá se tématem ženských hrdinek a čerpá z rezervoáru symbolů a historických odkazů. Lenka Holíková je česká umělkyně žijící mezi Evropou a Mexikem a věnuje se tématu migrace a hranic. Tash Keddy, umělec pocházející z Nového Zélandu a žijící v Praze, rozvíjí téma "security studies" prostřednictvím prostorových instalací a objektů kombinujících různorodé fragmenty naší reality. Nasrin Abu Baker přináší svoji praxi do Prahy z Jeruzaléma a ukrajinská umělkyně a kurátorka žijící v Polsku Marta Romankiv představí svoji uměleckou tvorbu a svůj výzkum zaměřený na práva migrantů. Íránsko-skotský umělec Iman Tajikpředstaví svoji performativní praxi zaměřenou na téma hranic. V průběhu večera proběhne také performance stálého rezidenta Darrella Jónssona (Urban Space Epics).

 


Line-up:

18:00 komentovaná prohlídka výstav 
19:00 komentovaná prohlídka rezidenčního patra 
20:00 komentovaná prohlídka výstav 
21:00 komentovaná prohlídka rezidenčního patra 
22:00 komentovaná prohlídka výstav 

18:00–22:00 Open Studios