Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Shapeshift Spaceship

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 7. - 29. 9. 2024 13:00

Projekt Shapeshift Spaceship ustavuje emancipační umělecký žánr transfuturismus a utváří science fiction vizi meziplanetární utopické queer budoucnosti osvobozené od nerovností, útlaku a předsudečnosti. Výstava v Galerii MeetFactory je hlavním výstupem široce pojatého spekulativního projektu, jehož dalšími kapitolami bude vydání hudební kompilace, doprovodné publikace a také srpnový hudební event/party v prostorách MeetFactory. Autorem výstavního projektu a textů je interdisciplinární umělec, kurátor a kritik Šimon Kadlčák.


Hledět vstříc světlu nových obzorů znamená odvážit se nejprve pohlédnout do temnoty.


Shapeshift Spaceship je intergalaktický průzkum ohledávající terra incognita kategorií na pomezí ustálených genderových i taxonomických norem. Výzva k opuštění mateřskotcovské planety umožňuje průzkumnïck_m otevřít naplno své mysli i srdce tváří v tvář neznámému. Pozorování vesmíru okolo může mít potenciál změnit i pohled na vesmír v nás samých. Díky tomu si pionýřkx transhumanismu kladou otázky, zda jsou věci opravdu takové, jaké se jim zdály. Odpovědi se můžou lišit – jsme přece teprve na začátku cesty –, jisté ale je, že jakmile se na ni vydáme, nemůžeme již dále být těmi, kým jsme byliy na začátku. Umělcině setkávající se na výstavě Shapeshift Spaceship – Alex Sihelsk*, Anthr0morph, Chin Tsao, El Pelele a Veronika Žilinská – společně vytvářejí Muzeum budoucnosti, ve kterém evolvované post-lidské bytosti volně morfují napříč druhy, kde se fauna spojuje s flórou, pozemšťané / pozemšťanky s extraterstriályi i biologie s technologiemi. Čeká nás transfuturistická budoucnost? A jakou zprávu z ní můžeme číst o naší současnosti?"

 

Souběžně s výstavou Shapeshift Spaceship v Galerii MeetFactory bude v Galerii Kostka paralelně probíhat sólový výstavní projekt Olbrama Pavlíčka s názvem rigged CRASHTEST.V rámci vernisáže 25. 7. proběhnou tři performance vystavujících:

Anthr0morph feat. Oliver Torr: Anthr0morph Manifesto: Initiation
• El Pelele: Mis Canciones
Pope Sangreta

Afterparty zajistí svými dj sety:
• hexflex
HrrHrrrrHrrr

Vstup na vernisáž je zdarma. 


Shapeshift Spaceship

26. 7. – 29. 9. 2024
Galerie MeetFactory
Vernisáž: 25. 7. 2024 

Vystavující: Alex Sihelsk*, Anthr0morph, Chin Tsao, El Pelele, Veronika Žilinská
Kurátor: Šimon Kadlčák
Produkce: Nikol Hoangová
Grafika: Veronika Žilinská


Vstupné: 

100 Kč na místě nebo v předprodeji na GoOut 
50 Kč studenti, senioři, ZTP
Vstupenka platí do obou výstavních prostor. 

Ohledně skupinové slevy (nad 10 lidí), komentované prohlídky výstav či novinářské akreditace pište na polla.stankovianska@meetfactory.cz 

>>> platí do Galerie MeetFactory a Galerie Kostka; k zakoupení na baru (lze platit hotově i kartou)
>>> vernisáž výstav je zdarma

 

Otevírací doba galerií:
pondělí–neděle 13:00–20:00 (není-li uvedeno jinak)