Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Shapeshift Spaceship • Olbram Pavlíček: rigged CRASHTEST | vernisáže

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 7. 19:00

Srdečně zveme na zahájení nových výstav v MeetFactory: Shapeshift Spaceship (Galerie MeetFactory) a Olbram Pavlíček: rigged CRASHTEST (Galerie Kostka), které proběhne ve čtvrtek 25. 7. Během večera proběhnou tři performance vystavujících umělx a na závěr večera zahrají své dj sety hexflex a HrrHrrrrHrrr.


Vstup na vernisáž je zdarma. 


Performance: 

Anthr0morph feat. Oliver Torr: Anthr0morph Manifesto: Initiation
Mezi Aténami a Londýnem se pohybující autorxka Constantine dosáhl* výrazného mezinárodního věhlasu vytvořením komplexní identity Anthr0morph fungující stejně tak na dráždivém pomezí genderů jako digitálního a fyzického prostoru. Pro účely pražské performance se spojuje s hudebníkem Oliverem Torrem, aby scénickým hudebně-performativním představením společně demonstroval_ mystérium “helénského futurismu”, který technologicky a myšlenkově aktualizuje tradici trans-kněží ve starém Řecku.
>>> anthr0morph.com/ 

• El Pelele: Mis Canciones
Z Argentiny pocházející entita El Pelele vyjadřuje svou neposednou bytost sochami, kresbou, hudbou, malbou i performance. Zjevení El Pelele spojuje současná přítomnost panenkovské roztomilosti i dekadentního rozkladu, což jim dodává makabrózně hororový nádech. Kabaretně laděné hudební vystoupení Mis Canciones bude slavnostním zahájením projektu Shapeshift Spaceship.

• Pope Sangreta
Transhumánní alter ego umělkyně Chin Tsao (Taiwan/Rakousko) surfuje vodami referencí čím dál odcizenějšího života v pozdním kapitalismu. Tento výživný mix v sobě spájí glamour showbyznysu, AI tik tokizovaný internet 3.0, petrokapitalismus, extrémní bohatství v těsném sousedství extrémní chudoby, i temný stín křehkosti toho všeho a strašidelně blízko jevící se možné katastrofy. Vystoupení Pope Sangreta jsou hypnotickými techno-recitály ve stroboskopicky strhujícím rytmu.
>>> soundcloud.com/popesangreta


Charakter pozdních povernisážových hodin atmosféricky dotvoří dj sety hexflex (Alex Sihelsk*) a HrrHrrrrHrrr. Kosmická selekce lokálního djstva z prostředí post-autonomních kolektivů a queer scény se pohybuje na škále od infračervené po ultrafialovou, se všemi barvami duhy mezi nimi.


Line-up: 
19:00 opening
20:00 El Pelele
20:25 Anthromorph
20:50 Chin Tsao
21:15 hexflex
22:30 HrrHrrrrHrrr