Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Informace o výstupech v letech 2015 - 2016

SYNAPSE byl projekt vzájemné výměny mezi norskou a českou uměleckou obcí - výměny kulturní a výměny zkušeností - iniciované festivalem Insomnia v Tromso v Norsku na straně jedné a centrem pro živou kulturu MeetFactory v Praze na straně druhé. Jedná se primárně o platformu pro prezentaci současné elektronické a alternativní hudby - základem je bilaterální výměna umělců mezi Norskem a Českou republikou. Projekt se nicméně zasazuje i o kontakt s širší evropskou kulturou, a tak je součástí projektu i prezentace současných umělců z jiných částí Evropy na akcích obou partnerů. Projekt se neomezuje pouze na hudbu, ale prezentuje i současné vizuální umění - v rámci projektu proběhne společná umělecká prezentace norského a českého umělce, jejichž společný umělecký výstup bude prezentován v obou zúčastněných zemích.

Projekt je financován z fondů EHP 2009-2014, více na www.norskefondy.cz

 

3. 12. 2015
14:30 & 20:00
Kings of Convenience

 

 

První vystoupení norské indie-folkové legendy v Česku.
Více informací a vstupenky na odpolední a večerní koncert.
Součástí koncertu je Q&A session s kapelou.
 
10. 12. 2015
19:00
Český hudební export
Panelová diskuse s českými hudebníky Lišajem, Yukimurou a Maxem Dvořákem. Moderuje Lucia Udvardyová.
Více informací zde. Vstup zdarma.

10. 12. 2015
21:00
Paranoid London, Sherwood & Pinch, Demdike Stare, Lišaj, Yukimura
A showcase of contemporary London and Prague sound, from ambient through acid to dub-techno.
Více informací zde. Vstup zdarma
 
10.12. 2015 – 7. 2. 2016
Lars TCF Holdhus & Martin Kohout: DungeonTT
A modular performative installation created out of ceramics, tea and 4-channel sound.
Více informací zde.
 
11. 12. 2015
20:00
Lindstrøm, André Bratten,Bjørn Torske, Disco Møreti, Popper-C
4-to-the-floor night with the fathers of Norwegian space-disco.
Více informací a vstupenky zde.

14. 4. 2016
20:00
Jak se v roce 2016 uživit hudbou?
Panelová diskuse se Steinem Bjellandem, Janem P. Muchowem, Luciou Udvardyovou, Davidem Urbanem a Pavlem Kučerou.
Více informací zde. Vstup zdarma.
 

Zúčastnění umělci:  

Lars TCF Holdhus (NO) & Martin Kohout (CZ): DungeonTT
Modulární performativní instalace norského hudebníka Larse Holdhuse (vystupujícího pod pseudonymem TCF Moniker) a českého umělce Martina Kohouta (nominovaného na Cenu Jindřicha Chalupeckého) vystavěná z keramiky, čaje a čtyř-směrného zvuku. DungeonTT je současně výstavou a prožitkem japonských, čínských a Západních čajových ceremoniálů; nabízí něco mezi konverzací, nenuceným posezením u čaje a jiný způsob, jak si vychutnat 6000 let starý nápoj. Toto dílo bylo vytvořeno dle zadání Insomnia Festivalu a MeetFactory, kde je uvedeno v české premiéře.
www.larsholdhus.com
www.martinkohout.com  

Paranoid London (UK)
Pouze vinyl. Vlastní label. Čistá analogová mechanika. Víc originální už to být nemůže. Jejich nahrávky se vyprodávají ještě než se dostanou do obchodů. Kdo by potřeboval časový stroj, když Paranoid London je časový stroj sám o sobě! Oblečte si trika se smajlíky, hoďte se do nálady a vrhněte se na taneční parket! Jejich set je ta nejenergetičtejší, nejnepředvídatelnější, čistě elektronická show, co v současnosti existuje. Nechť přijde 303. Nechť přijde acid. A house. V české premiéře.
soundcloud.com/paranoid-london  

Demdike Stare (UK)
Spolupráce mezi Seanem Cantym a Milesem Whittakerem – dvěma kamarády z dětství ze severu Anglie s nenasytnou touhou pro sbírání starých desek. Jejich spolupráce se datuje od roku 2008, kdy navážno začali přeskupováním zvuků, které donekonečna upravovali do podivné, ale pohlcující hudby, jíž postupně zveřejnili na třech albech (Symbiosis, Tryptych a Elemental). Od roku 2013 se toto duo noří do intenzivnějšího, brutálnějšího soundu, jak ukázalo svou deskou Testpressing vydanou na labelu Modern Love. česká premiéra.
soundcloud.com/demdikestare  

Sherwood & Pinch (UK)
Sherwood & Pinch je spolupráce mezi Adrian Sherwoodem, dubovým inovátorem a majitelem labelu On-U Sound, a Pinchem, výkonným mozkem labelu Tectonic a mistrem temně filtrovaného bassu. Sherwood a Pinch jsou údernou jednotkou, která sbírá jeden zářez na pažbě za druhým se svým temně bassovým futuristickým soundem. Jejich první dlouho-hrající album Endless (vydáno v únoru 2015) je vrcholem jejich snah o vývoj, dekonstrukci a následnou konstrukci svých tracků v hudebním studiu. Jejich vystoupení se uskuteční v české premiéře.
sherwoodpinch.com/  

Lindstrøm (NOR)
Hans-Peter Lindstrøm je společně s Toddem Terjem a Prinsem Thomasem jedním z výstavních kousků norského exportu v oblasti space disco. Doposud vydal Lindstrøm na svém vlastním labelu Feedelity tři studiová alba a spolupráce s Prins Thomasem nebo Christabelle a nespočet remixů zpřízněných LCD Soundsystem, Best Coast a Grizzly Bear. Vezměte si své nejlepší taneční boty a zůstaňte s námi až do rána! Česká premiéra.
soundcloud.com/feedelity  

Bjørn Torske (NOR)
Bjørn, obyvatel Tromsø, norské brány k polárnímu kruhu, byl činný v oblasti hudební tvorby od devadesátých let. V minulosti často spolupracoval s Röyksopp a byl vlivnou osobností v oblasti norského konceptu space disco a často citován osobnostmi jako je Todd Terje. Na začátku tohoto roku znovu vydal legendární label Smalltown Supersound jeho raná alba  jako Nedi Myra a Trøbbel. Bjørn Torske vystoupí v české premiéře.
soundcloud.com/bjorn-torske  

André Bratten (NOR)
Jako zástupce mladší norské generace producentů a DJ zároveň byl Bratten označen deníkem Dagbladet jako korunní princ disca. Vydání jeho debutového alba Be A Man You Ant (2013) na labelu Full Pupp následovalo EP Math Ilium Ion, které spatřilo světlo světa letos a dočkalo se nadšených reakcí. André Bratten je zcela jistě jméno, které je dobré si zapamatovat! Vystoupí v MeetFactory v české premiéře.
soundcloud.com/andre-bratten