Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

4. a 5. 6. 2019, MeetFactory

Třetí ročník vzdělávacího programu určeného pro hudební tvůrce a profesionály přinese přednášky a master-classes pod vedením lektorů nebo zkušených hudebních umělců se zaměřením na hudební tvorbu, budování hudební kariéry, práci v profesionálním hudebním studiu, digitální marketing i prostorový zvuk nebo machine learning.

Lektoři a přednášející:
Stein Bjelland, Václav Peloušek, Born in Flamez, Moisés Horta Valenzuela, Pernille D. Holden, Lyra Pramuk, John Connell, Trond Tornes, Studio SoundSquare.

Přednášky a workshopy pouze pro registrované a budou probíhat v anglickém jazyce.
Registrace: do 15. 5. 2019 na této adrese
Všichni zájemci, kteří se registrovali, budou po 15. 5. kontaktováni. 

Afterparty ve středu 5. června od 21h je otevřena veřejnosti a je zdarma.
Line up: avsluta, Bear Bones Lay Low, OD Bongo, Violet

Synapse Knowledge pořádá MeetFactory za podpory MKČR, SoundCzech a platformy SHAPE.
Platforma SHAPE je kofinancována z programu Creative Europe.


 

Podrobný program

 

ÚTERÝ 4. 6.

 

10:00 - 10:15
PŘIVÍTÁNÍ
S KURÁTORY MARY C & STEINEM BJELLANDEM

 

10:15 - 11:15
LISTENING SESSION
PŘIPRAVTE SI SKLADBY NA USB DISKU

 

11:15 - 12:45
NA PÓDIU S HARDWAREM
VÁCLAV PELOUŠEK

Jak si připravit vystoupení, když chcete hrát jen na hardware. Každý hudebník/ice během koncertu stihne jen omezené množství úkonů. Jak si tedy poradit s touto výzvou a vybrat si ty správné nástroje? Přední český designer, inovátor, hudebník a zakladatel Bastl Instruments, komunitní firmy, která vyrábí nejen modulární syntezátory, Václav Peloušek alias Toyota Vangelis představí, jak on sám přemýšlí o rozšíření potenciálu vlastního těla prostřednictví částečně autonomních hudebních systémů sestavených z hudebních nástrojů a technologií.
bastl-instruments.com
https://bastl-instruments.com/lifestyle/we-are


11:15 - 12:45
HUDBA V DIGITÁLNÍM SVĚTĚ
LONGYEAR // STEIN BJELLAND

Stein Bjelland se pohybuje v hudebním průmyslu více než 20 let. Získal zkušenosti jako úspěšný hudebník a nyní se věnuje nejrůznějším podobám podnikání v umělecké a kulturní sféře. Učí na americkém Clive Davis Institutu a je jedním z členů teamu agentury Longyear, která se zabývá poradenstvím v oblasti hudebního průmyslu. Ve své přednášce se zaměří na současné trendy a strategie propagace a monetizace hudby v digitálním světě.

https://longyearunited.com/our-team/stein/

 

___ PAUZA NA OBĚD ___

 

13:30 - 15:00

MACHINE LEARNING A INTERAKTIVNÍ ZVUKOVÉ UMĚNÍ
MOISÉS HORTA VALENZUELA

Zvukový umělec, odborník na hudební technologie Moisés Horta Valenzuela s kořeny v mezické Tijuaně se zabývá především využitím sound designu, programování, sonifikace dat a neurofeedbackem. Tvoří zejména audiovizuální a multimediální díla. Ukáže, jak je možné přistupovat k vytvoření interaktivního zvukového díla.

http://moiseshorta.audio/

15:00 - 16:30
VYDÁVÁNÍ HUDBA (ČÁST 1.)
LONGYEAR // TROND TORNES

Trond Tornes působil jako marketingový ředitel CSO Phonofile AS a Phonofile LLC. Za jeho působení Phonofile, jako přední inovátor v oblasti digitální hudební distribuce, expandoval do celé Evropy, USA i Afriky. Trond se stále aktivně podílí na projektech v oblasti digitální hudební distribuce i vývoje hudebních vydavatelství.

https://longyearunited.com/our-team/trond/

 

16:45 - 18:30
MIXING A MASTERING
LUKÁŠ TURZA

Jak vyladit výsledný zvuk vaší nahrávky poradí producent a masteringový inženýr Lukáš Turza, který pracoval pro Amona Tobina, Machine Druma, ale má bohaté zkušenosti i se skladáním hudby pro velké značky nebo média.
https://www.snapmastering.com/
http://lukasturza.com/

 

16:45 - 18:15
VYDÁVÁNÍ HUDBY (PART 2 - WORKSHOP)
LONGYEAR // TROND TORNES

Trond Tornes působil jako marketingový ředitel CSO Phonofile AS a Phonofile LLC. Za jeho působení Phonofile, jako přední inovátor v oblasti digitální hudební distribuce, expandoval do celé Evropy, USA i Afriky. Trond se stále aktivně podílí na projektech v oblasti digitální hudební distribuce i vývoje hudebních vydavatelství.

https://longyearunited.com/our-team/trond/

 

__ PAUZA NA VEČEŘI  __

 

19:30 - 21:00
ZVUKOVÁ POST PRODUKCE A FILMOVÁ HUDBA
SOUNDSQUARE STUDIOS, OSTROVNÍ 30, PRAHA
KAPACITA OMEZENA

Možnost nahlédnout do studií SoundSquare. Přednáška s předními odborníky na zvukovou post produkci i filmovou hudbu, skladateli a zvukovými inženýry.

http://www.soundsquare.cz/

 

20:00 - 00:00
DRINKS / CHILL / OPEN DJ SET
@ Klub AVU 

Hrát můžete i vy, přineste svou hudbu na USB disku

 

STŘEDA, 5. 6.

 

10:00 - 11:30
DIGITÁLNÍ MARKETING (PŘEDNÁŠKA)
LONGYEAR // PERNILLE D. HOLDEN

Pernille D. Holden působila 5 let jako marketingová ředitelka ve firmě Phonofile. Jejím úkolem bylo navrhování a realizace kampaní pro hudební vydavatelství a umělce. Ve své přednášce se zaměří na digitální marketing pro hudebníky a způsob jakým mohou využít Google Ads, Facebook nebo Instagram.

https://longyearunited.com/our-team/pernille/

 

11:45 - 13:15

KOMPOZICE A NARATIV V ELEKTRONICKÉ HUDBĚ

BORN IN FLAMEZ

Jak přistupovat ke kompozici a vývoji skladby v elektronické hudbě. Na hudební teorii i skladatelské dovednosti se zaměří Born in Flamez, osobnost překračující hranice žánrů a genderů s klasickým vzděláním věnující se především elektronické produkci a masteringu.

https://infinitemachine.bandcamp.com/album/im068-born-in-flamez-impossible-love

 

___ PAUZA NA OBĚD ___

 

14:00 - 15:30
KULTURA A HUDEBNÍ ESTETIKA, HLAS V ELEKTRONICKÉ HUDBĚ
LYRA PRAMUK

Americká zpěvačka a producentka Lyra Pramuk vychází z klasického hudebního vzdělání, které ve své tvorbě obohacuje odkazem klubové taneční hudby i elementy folku. Během svých živých vystoupeních často improvizuje a komponuje přímo na pódiu. Důležitou součastí jejích vystoupení je práce s hlasem, velmi sugestivní a poetický projev a jeho živé samplování a efektování. Spolupracuje například s Holly Herndon. Během přednášky přiblíží svůj tvůrčí proces i své kulturní kořeny. Promluví o práci s hlasem, improvizaci a živé interakci s počítačem.

 

15:30 - 17:00
DIGITÁLNÍ MARKETING (WORKSHOP)
LONGYEAR // PERNILLE D. HOLDEN

Pernille D. Holden působila 5 let jako marketingová ředitelka ve firmě Phonofile. Jejím úkolem bylo navrhování a realizace kampaní pro hudební vydavatelství a umělce. Ve své přednášce se zaměří na digitální marketing pro hudebníky a způsob jakým mohou využít Google Ads, Facebook nebo Instagram. Připravte si své počítače. Při této praktické části si budete moci vyzkoušet, jak využít Facebook Business Manager nebo Google Ads.

 

17:30 - 19:30
PROSTOROVÝ ZVUK
PROSTOROVÁ EXOTIKA (POSLECHOVÝ WORKSHOP)
JOHN CONNELL

Naše prostorová představivost ovlivňuje naše vnímání hudby, ale i naší každodenní reality. Prozkoumejme společně se skladatelem a teoretikem Johnem Connellem jeho teorie prostoru v oblasti sound designu a možnosti reálného i surreálného smazávání hranic, které nás může  přívést k novým způsobům vnímání myslí i tělem.

https://www.johnconnell.xyz

 

___ PAUZA NA VEČEŘI __

 

21:00 - open end
AFTERPARTY
@ MEETFACTORY

Line-up:

avsluta (live) - https://soundcloud.com/avsluta
Bear Bones Lay Low (live) - https://soundcloud.com/bearboneslaylow
OD Bongo (live) - https://soundcloud.com/omar-di-bongo
Violet (dj-set) - https://soundcloud.com/violet